LED AYDINLATMANIN FAYDALARI

LED AYDINLATMANIN FAYDALARI

LED Aydınlatmanın faydaları diğer ışık türlerine ve aydınlatma sistemlerine oranla büyük oranda pozitiftir. Her şeyin başında ekonomik ve teknik olarak LED aydınlatma tamamen çevre dostu, kullanıcı dostu ve ev ekonomisine en uygun şekilde hazırlanan aydınlatma sistemlerinin başında gelir.  LEDler tamamen doğal bir ışık ve aydınlatma ortamı yaratır. Bu sayede hiçbir şekilde gözünüzü rahatsız edecek, ortamda kalmanızı engelleyecek, baş ağrısı yaratabilecek ekstra ışınlara maruz kalmazsınız. Ayrıca bilinen diğer ampüllere ve ışık kaynaklarına oranla çok daha uzun süre dayanıklılığı bulunmaktadır. Kullanım ömrü gibi şeyler bulunmaz, siz ne kadar kullanırsanız o kadar uzun süre boyunca kullanılabilir durumdadır.

Düşük güç tüketimi sayesinde çok az Walt’lar karşılığında evinizin birçok noktasını rahatlıkla aydınlatabilir. Sürekli bakıma ve tamire ihtiyaç duymayarak, yaptığı enerji tasarrufuyla da oldukça ekonomik imkanlar sunar. 50.000 ile 100.000 saat/ömür değerleri ile dünyadaki en uzun tüketim ömrüne sahip aydınlatma sistemlerinin başında yer alır.  Ayrıca çevresine de düşük sıcaklık yayarak, oldukça sağlıklı ve tehlikesiz bir şekilde kullanılır.
 

LED Aydınlatmanın Farkları

Led aydınlatmanın yukarıda saydığımız gibi yüzlerce faydası bulunmaktadır. Diğer aydınlatma türlerine oranla da tüm farklılıkları buradan ortaya çıkar. Öncelikle LED aydınlatma, diğer türlere oranla çok daha yüksek ekonomik güce sahiptir. Tamamen düşük Walt ile enerji tüketimi sağlayan LED lambalar, diğer aydınlatmalara en az 3 kat oranla daha az enerji sağlar. Aynı zamanda LED’ler oldukça güvenli ve sağlıklı bir aydınlatma yöntemidir. Hiçbir şekilde çevresini ve kendini ısıtmaz, sıcaklık değerlerini düşük tutar ve bu da elektrikli ürünlerle güvende kalmanızı sağlar.

Ayrıca LED aydınlatmanın faydaları arasında şunlar da bulunur; En az 50.000 saatlik ömürleri bulunan pile sahiptir ve sonrasında rahatlıkla değişebilir. Yine de bu kadar uzun süre kullanım ömrüne sahip olması, diğer aydınlatma sistemlerine oranla en az 5 kat daha yüksek bir değere sahip olduğunu göstermektedir.
 

Dekorasyonda LED Aydınlatmanın Faydaları

Dekorasyonda LED aydınlatma her geçen gün popüler hale gelen, modern bir teknolojidir. Sitemizde yer alan tüm faydalarla birlikte bu aydınlatma türü tamamen ekonomik, güçlü ve şık görünümü amaçlayan kullanımlar için uygundur. Yapınızın ve dekorunuzun tamamen estik bir görünüme ulaşması ve bunu tamamen sağlıklı bir yöntem ile yapması için LED teknolojisi en uygun araçtır.