LİNEER AYDINLATMA

LİNEER AYDINLATMA

Lineer Aydınlatma

Modern mimari yapıların vazgeçilmezi olan lineer aydınlatma, dekorasyon ile uyumlu estetik bir yapı ortaya çıkarabilir. Çoğu zaman alaturka iç mimari için tercih edilmez. Modern yapılarda kullanıldığı daha sık görülmektedir. Lineer led aydınlatma olarak da bilinen bu dekoratif ışıklandırma sistemi, sadece estetik değil aynı zamanda tasarrufludur. Fiyat olarak standart aydınlatma türleri ile arasında küçük farklılıklar olsa bile, bilinen en uzun ömürlü aydınlatma sistemlerinden biridir. Bu nedenle özellikle modern yapıya sahip kurumsal şirketlerde sıklıkla tercih edilir.

Başlıca özellikleri; Uzun ömürlü, tasarruflu, estetik ve modern bir görünüme sahip olmasıdır. Göz yormayan, hem insan sağlığı hem de psikolojik sağlık için idealdir. Öyle ki bazı eski model ışıklandırma sistemleri, göz sağlığına zararlı olduğu gibi odaklanmayı da zor hale getirmektedir. Bu yüzden uzun ömürlü ışıklandırma planlarında mutlaka sağlıklı şartların oluşturulabiliyor olması da göz önünde bulundurulmalıdır.
 

Lineer Aydınlatma Nedir

Lineer aydınlatma, farklı tasarım şekillerine sahip olsa bile en sık üretilen, tercih edilen ya da kullanılan biçimi ile uzun dikdörtgen bir formdadır. İnce, uzun ve köşeli formu ile hemen her yere uyum sağlayabilir. Son dere naif göründüğü için, göz odağının aydınlatma olmasını sağlamaz. Bu nedenle tasarımsal açıdan bu modeller, dekorasyonun geri kalanı ile tamamen uyumlu haldedir.

Led ışıklı yapısı gereği, gözü rahatsız eden bir ışık yaymazlar. Lineer aydınlatmanın görünüşü genelde aşağıdaki görseldeki gibidir;


İç Dekorasyonda Lineer LED Aydınlatma

Modern ve yukarı teknoloji aydınlatma, dünyanın hemen her yerinde özellikle son birkaç yıldır büyük bir hızla popülerlik kazanmaktadır. Bunun birincil sebebi, LED aydınlatma sistemlerinin muazzam derecede tasarruf sağlıyor olmasıdır. Ancak iç dekorasyonda doğru tercihler ile sadece maddi kazanç sağlamaz. Bunun yanı sıra, mükemmel bir prestij ya da ilk intiba için son derece büyük öneme sahiptir.

Türü, tasarımı ya da şekli nasıl olursa olsun, hiçbir negatif etkisi bulunmaz. Çoğunlukla standart ve eski aydınlatma sistemlerine kıyasla biraz pahalı olduğunu düşünülmektedir. Ancak Fiyat/Performans ve Ürünün Ömrü gibi kriterler göz önünde bulundurulduğunda, Lineer led aydınlatma özellikle iç tasarımda son derece uygun fiyatlıdır. Fiyatının uygunluğu sağladığı sürekli tasarruf ve ömrünün uzun olması ile bağdaştırılır.

Ahşap Lineer LED Aydınlatma ürün modellerimize göz gezdirebilir ve bizi arayabilirsiniz.