DIŞ DEKORASYONDA AYDINLATMANIN ÖNEMİ

DIŞ DEKORASYONDA AYDINLATMANIN ÖNEMİ

Dış Dekorasyonda Aydınlatmanın Önemi

Yaşam alanlarının dekorasyonu, kusursuz bir bütünlük gerektirip hem iç mekanlarda hem dış mekanların birbirlerine ve mekanların fiziki koşullarına uygun olarak yapılması gerekir. Aydınlatma dekorasyonu yapılırken birincil amaç etrafı, objeleri ve renkleri ayırt edecek şekilde görmek ve hareket kolaylığı sağlamaktır. Dış dekorasyonda aydınlatmanın önemi sadece göz zevkine yönelik değildir.

Özellikle geniş dış mekanlarda güvenliği sağlamak hususunda özellikli aydınlatma ürünleri kullanılmaktadır. İkincil amaç ilgili yaşam alanlarını daha konforlu ve alımlı kılmak içi yapılan dekoratif süslemedir. İleri teknolojiyle yenilenmiş estetik mimari sahibi aydınlatıcılar dış mekanlarınıza ahenk katacaktır.
 

Dış Dekorasyonda LED ve Spot Aydınlatma

Dış dekorasyonda LED ve spot kullanımı, sağladığı avantajlardan ötürü gün geçtikçe artmaktadır. Dış dekorasyonda aydınlatmanın önemi LED aydınlatmaların açık alandaki koşullara dayanıklılığını da içerir. Satış fiyatlarının yüksek olmasına rağmen kullanım ömürleri sayesinde uzun vadede daha ekonomiktir. Tüketici bütçesini sevindiren bir diğer konu da düşük enerji kullanımı sayesinde faturaların daha ödenebilir düzeyde olmasıdır. Yenilikçi teknoloji sayesinde bütün LED aydınlatıcılardan maksimum düzeyde verim alınmakta olup gerektiği takdirde otomasyon uygulamaları ile uyumlu çalışan projeler de üretilebilmektedir. Dinlenme özelliği sayesinde gerektiğinde parlaklık düzeyi ayarlanabilmektedir.

Dış mekân için tasarlanan ürünler yağmur, rüzgâr, kar, ısı ve nem gibi dış etkenlere dirençli olarak üretilmiştir. Dış mekanlarda duvarlarda ve zeminde ışıklandırmalarda LED aydınlatıcı ve spotlar kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra bahçedeki ağaçları ışıklandırarak görsel şölen hazırlayabilir, ya da havuza ışık yansıtarak suda ve ışığın dansını kendinize manzara edebilirsiniz. LED spotları merdivenlere döşeyerek yürüme yolunu aydınlatabilir, duvarlarda çeşitli yerlere LED veya spotlar ekleyerek desen oluşturabilirsiniz.
 

Dış Dekorasyonda Özel Tasarım LED Aydınlatma

Dış dekorasyonda aydınlatmanın önemi ve buna yönelik çözümler üretebilme amacıyla proje bazlı özel tasarım LED aydınlatıcılar da kullanılabilmektedir. Burada en önemli konu aydınlatılacak mekânın ihtiyaçlarının tespit edilmesidir. Doğa koşullarına üstün uyum sağlama, uzun ömürlü kullanım ve maksimum aydınlatma konuları özel tasarımlı ürünlerin başlıca karakteristik özellikleridir.

Projelerimize otomasyon sistemi eklenerek tek bir tuşla aydınlatma sisteminizi yönetebilirsiniz. Ek olarak fotosel sistemiyle de gün ışığına endeksli ayar yapılır; aydınlatma sistemi otomatik olarak açılıp kapanabilir, böylece faturalarda tasarruf sağlanır. Ancak bu tarz ürünlerin periyodik bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır. İç dekorasyonda olduğu kadar dış dekorasyonda da fark yaratan LED aydınlatmalar günümüzün trend dekorasyon temellerindendir.